MKB Energetyka

Data publikacji
środa, 20.08.2014, 14:23:08

Autor wpisu
Administrator

Społeczności i funkcje

Energetyka sp. z o. o. zachęca do aktywności fizycznej wspierając lokalne kluby sportowe.

W lutym 2010 roku spółka otrzymała tytuł Sponsora Miejskiego Klubu Sportowego „Górnik” Lubin. 17 listopada 2010r. Klub Bokserski „Górnik” zmienił swą nazwę na MKB „Energetyka” Lubin.

Klub Bokserski istnieje w Lubinie od 1968 roku, jednym z jego pierwszych trenerów był mistrz olimpijski Kaźmierz Paździor.Wychował wielu reprezentantów Polski a jego pięściarze zdobywali najwyższe laury w Polsce i na całym świecie. Obecnie w klubie trenuje 120 zawodników w pięciu grupach wiekowych – młodziakach, kadetach, juniorach, seniorach i oldbojach. W klubie, który zlokalizowany jest obok siedziby KGHM Polska Miedź S.A., zawodnicy mają do dyspozycji profesjonalną salę z ringiem bokserskim, worki treningowe, siłownię oraz saunę.

Zawodnicy regularnie i z wielkim powodzeniem reprezentują klub podczas ważnych bokserskich wydarzeń np. Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Kadetów, Pucharze Polskich Juniorów oraz Seniorów, Indywidualnych Mistrzostw Polskich Seniorów w Boksie. Uczestniczą także w zagranicznych imprezach, takich jak np. Międzynarodowy Turniej Bokserski.