Energetycy zagrali dla Dobrusi

Data publikacji
poniedziałek, 21.03.2016, 11:59:54

Autor wpisu
Anna Michalska

Społeczności i funkcje

W charytatywnym turnieju piłki halowej, który miał na celu zbiórkę pieniędzy dla 6 – letniej chorej Dobrusi, wzięło udział 10 drużyn z Grupy Kapitałowej KGHM. Na zwycięskim podium znalazły się tylko trzy – w tym drużyna Grupy Energetyka, która zajęła II miejsce.

Dziesięć drużyn, blisko stu zawodników, mnóstwo widzów, loteria, sprzedaż ciasta, animacje dla dzieci i ogrom sportowych emocji – tak w kilku słowach można opisać sobotni turniej charytatywny zorganizowany dla Dobrusi, córki jednego z pracowników KGHM.

Na parkiecie gimnazjum w Polkowicach wylano sporo potu, ale nie tylko o wyniki i sportowe emocje chodziło. 10 drużyn z oddziałów KGHM czy spółek grupy kapitałowej Polskiej Miedzi, ale też z Górnego Śląska wzięło udział w turnieju, by wygrać dla Dobrusi. Dziewczynka jest córką pracownika ZG Rudna i choruje na afazję motoryczną. Oprócz tego zmaga się z padaczką i chorobą tarczycy. Dobrusia wymaga stałej rehabilitacji, przyjmowania leków i regularnych wizyt u specjalistów. Wszystko oczywiście wiąże się z kosztami. Dobrusia ma jeszcze dwójkę rodzeństwa i choć oboje rodziców pracuje, to trudno zmagać się z wydatkami.

Jestem bardzo szczęśliwy, że przyszło tak wielu ludzi. Przerosło to moje oczekiwania. Jakoś sobie radzimy, da się przeżyć, ale każda pomoc dla Dobrusi jest potrzebna. Rehabilitacji nie wolno nam przerywać. Nie da się zliczyć ile nam trzeba. W tym roku wydaliśmy około 6 tysięcy. W zeszłym roku około 15 tysięcy. Ile będzie, tyle się przeznaczy na leczenie. Dla dziecka zrobimy wszystko.  – mówił Andrzej Tybor, tato Dobrusi, który sam brał czynny udział w turnieju będąc bramkarzem.

Turniej zwyciężyli piłkarze z drużyny Imkius ze  Śląska. Tuż za nimi na podium uplasowali się zawodnicy Grupy Energetyka. Trzecie miejsce zajęła drużyna PeBeKa.

Turniej dla Dobrusi to drugie charytatywne rozgrywki zorganizowane przez wolontariuszy KGHM. Rozgrywki odbyły się pod hasłem Klima Cup 2016.