wtorek, 19.04.2016, 10:32:04

Autor wpisu
Monika Strzechowska

Społeczności i funkcje

Na Mistrzostwa Polski Energetyków w Bilardzie, które odbyły się w dniach 7-10 kwietnia 2016r. w Żorach, zjechali najlepsi bilardziści od kilku lat stanowiący czołówkę krajową. Grupę Energetyka reprezentowało dwóch zawodników: Marian Jambor (Energetyka sp. z o.o.) oraz Janusz Stryjak (WPEC w Legnicy S.A.).

W ramach rozgrywek drużynowych  wystartowało 13 zespołów z całej Polski. Reprezentacja WPEC/Energetyka zajęła 5 miejsce przegrywając w ćwierćfinale mecz z późniejszymi Wicemistrzami Polski Contaktem Kielce 4:5. Mistrzem Polski została drużyna BHZ KOSPOL I Stalowa Wola.

Turniej indywidualny został podzielony na dwie kategorie – PRO oraz AMATOR. W grupie PRO Janusz Stryjak zajął 9. miejsce, natomiast w grupie AMATOR Marian Jambor uplasował się na 3. pozycji.

Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w branży energetycznej i z roku na rok grupa bilardzistów stara się być razem, tworząc doborowy kolektyw i dając dobry przykład dla pozostałych amatorów – energetyków w kraju.

Serdecznie dziękujemy naszemu zespołowi za godną walkę i ducha rywalizacji i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach na polu bilardowym!